Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

tomaskucera

2019 08 17 Soutěž - Jankov (BNL)

40 fotek 2 videa letos v srpnu 38 zobrazení
– V sobotu 17. srpna 2019 pořádal sbor dobrovolných hasičů Jankov IX. ročník noční hasičské soutěže v požárním útoku O pohár starosty obce Jankov zařazenou do 9. kola XI. ročníku Benešovské hasičské ligy. Soutěže se zúčastnilo 24 družstev mužů a 15 družstev žen.
Soutěžní družstvo pořádajícího sboru Jankov muži vyhráli minulý ročník BNL 2018. Tento rok se ještě nezúčastnili ani jedné soutěže zařazené do BNL 2019, přesto soutěž zařazenou do seriálu BNL 2019 uspořádali.
Třetí srpnová sobota byla příjemně vlahá jen s krátkým mírným deštěm. Po zahajovacím nástupu soutěž začala, a jelikož se jednalo o noční soutěž zařazenou do BNL, závodily nejprve ve své kategorii ženy. Po přestávce na přestavění dráhy a občerstvení rozhodčích došlo na kategorii mužů.
Chmelenský tým přijel na soutěž bez předchozího tréninku a šli takzvaně „z voleje”. Požární útok chmelenských hasičů byl rozeběhnut skvěle, rychlá voda, včasné opuštění základny útočného vedení a přesný zásah obou terčů měl výsledný čas 18:25 vteřiny. Přestože šli chmelenští bez tréninku měli zatím nejlepší dosažený čas této sezóny na úzké hadice a tři „B”.
Protože se na nočních soutěžích BNL neběhají závěrečné rozstřely, následoval po krátké přestávce závěrečný nástup a vyhodnocení soutěže. Na této předposlední soutěži BNL 2019 se také v anketě určovalo složení All-star týmů, které se předvedou na poslední soutěži BNL 2019 v Miřeticích, do kterého se ze Chmelné dostal na rozdělovač Tomáš Martínek ml. čp. 39 soutěžící také za Šponu Chářovice a v ženském družstvu na proudu jeho sestra Barbora Martínková čp. 39 soutěžící v tomto roce za Chlum.
S chmelenskými hasiči se také na soutěž přijel podívat Michal ze Záboří nad Labem, který má ve Chmelné příbuzné. On sám je také dobrovolný hasič, v jejich regionu jezdí aktivně po soutěžích a vede dětské družstvo. Z noční soutěže v Jankově byl nadšený, protože na podobné soutěži na tak vysoké úrovni ještě nebyl a líbil se mu rychlý průběh i skvělé výkony.
V sobotu 24. 8. 2019 se tedy v Miřeticích rozhodne o vítězích BNL ročníku 2019. Mezi muži má nejblíže k titulu Špona Chářovice s náskokem 9 bodů. Za nimi ale mají šanci na titul nejen Daměnice, ale také Tomice, kterým se podařilo částečně napravit zaváhání v posledních závodech. To je zároveň výčet týmů, které se letos umístí na "bedně".
O čtvrté místo mohou zabojovat Drahňovice, které na čtvrtou Ctiboř ztrácí 3 body. Nejlépe na páté místo mohou zaútočit také Malovice. Chmelná může být teoreticky nejlépe sedmá.
V kategorii žen mají blízko k obhajobě loňského titulu ženy z Daměnic. Raketový vzestup pořadím (z 6. na 2. místo) na soutěži v Jankově zažily holky z Malovic a nyní mají s 6-ti bodovou ztrátou největší šanci sesadit obhájkyně z trůnu. Hned o bod za nimi jsou ale také Martomice. Další týmy - Chlum, Radošovice a Makov - mají šanci ukořistit alespoň další dvě medailové pozice. Tak tedy všem týmům hodně štěstí do posledního boje BNL 2019. Ať vyhraje ten nejlepší
Na této soutěži v Jankově chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 6. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 10 bodů. Dohromady se 6 body z Drahňovic, 7 body z Křivsoudova, 6 body z Daměnic, žádným bodem z Louňovic pod Blaníkem, 6 body z Makova, 6 body z Chářovic, 2 body z Malovic a 11 body z Načeradce má SDH Chmelná muži 54 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 9. místo z 36 družstev.
Reklama
Audiokniha zdarma:
Muži, kteří nenávidí ženy
Získejte knihu ZDARMA
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:
Reklama
Audiokniha zdarma:
Muži, kteří nenávidí ženy
Získejte knihu ZDARMA

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron