2019 07 20 Soutěž - Chářovice BNL

Název

Popis

– V sobotu 20. července 2019 se v Chářovicích konala hasičská soutěž, která byla 6. kolem XI. ročníku seriálu Benešovské hasičské ligy, které se zúčastnilo 21 družstev mužů a 15 družstev žen.
Po zahajovacím nástupu, státní hymně a představení rozhodčích soutěž začala. Jelikož se dva závodníci ze základní sestavy nemohli soutěže zúčastnit, muselo být družstvo chmelenských hasičů doplněno Radkem ze Sedmpán a Lukášem z Olbramovic, změnilo se také obsazení na stroji. V předchozích dnech a ani v této sestavě se vůbec netrénovalo, jen se dopoledne zkusil „nasucho” náběh ke stroji. Záleželo tedy na zkušenostech soutěžících z předchozích tréninků a závodů a individuální přípravě.
Požární útok byl po jednom ulitém startu rozeběhnut výborně, na platě šlo vše hladce, zato u kádě to bylo horší. Savičářovi vypadla v kádi při nabírání savice z ruky a tím pádem šla voda z mašiny déle. Díky tomu byly všechny hadice bez problému natažené a proudaři doběhli k terčům až na čáru. Orientačně naměřený výstřik byl 18:43 vteřiny a proudaři měli téměř schodný čas zasažení tercě, levý 18:90 vteřiny, pravý a výsledný čas 18:95 vteřiny.
Na soutěžích BNL se od soutěže v Daměnicích pořádá charitativní sbírka, kde bývá kasička do které může kdokoliv přispět jakoukoli finanční částkou. O přestávce před ženskou kategorií se představila maminka třech dětí Lucie Pavlíčková z Čerčan, pro jejíž rodinu se peníze vybírají. 7-mi letý syn Honzík má těžké zdravotní postižení – PAS - nízko-funkční formu dětského autismu a silné ADHD, nerovnoměrný vývoj se středně těžkou mentální retardací a jeho sestřičku Leu, která má též PAS - dětský autismus, těžkou mentální retardaci.
Další týden uplynul a liga je zase o kousek blíže ke konci sezóny. V kategorii mužů sice po 6. kole BNL stále vedou Tomice, ale jistě se na ně pomalu dotahují Daměnice, které ztrácí už pouhé 2 body do vedení. Také Špona si připsala další 20bodový zisk a pomalu se blíží k čele tabulky. Tato trojka se postupně oddaluje zbytku tabulky. S odstupem 19 bodů za nimi ale stále bojuje Ctiboř, naopak Drahňovice potkal další nezdar a propadly se na 5. místo. Za nimi následuje další 19-ti bodová mezera, za kterou spolu vede vyrovnaný souboj zbytek týmů z průběžné nejlepší desítky, tedy Makov, Malovice, Křížkový Újezdec, Načeradec a Chmelná.
V kategorii žen to vypadá mnohem více vyrovnaně a po každé soutěži se dají očekávat nějaké změny v pořadí. Vedení stále drží Radošovice. Za ně vystoupaly na 2. místo holky z Chlumu, ani Martomice nezůstávají pozadu. Za nimi předvádějí zcela vyrovnaný souboj Dalovy, Daměnice a Malovice.
Největšího úspěchu dosáhl domácí tým Špona Cářovice, kteří vyhráli hlavní kategorii, kdy s časem 16:84 vteřiny s přehledem zvítězili a doma si ponechali i sud piva určený pro vítěze závěrečných rozstřelů, v němž předvedli čas na dvě „B“ 14:21 vteřiny.
Při závěrečných rozstřelech si opět zkusil roli startéra bývalý startér BNL pan Šanda z Načeradce. Jednalo o ligovou soutěž, proto mělo vše rychlý spád a průběh. Celý den opět perfektně odmoderoval Jirka Černík.
Na této soutěži v Chářovicích chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 10. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 6 bodů. Dohromady se 6 body z Drahňovic, 7 body z Křivsoudova, 6 body z Daměnic, žádným bodem z Louňovic pod Blaníkem a 6 body z Makova má SDH Chmelná muži 31 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 10. místo z 32 družstev.