2019 07 14 Soutěž - Makov BNL

Název

Popis

– V neděli 14. července 2019 se v Makově konala soutěž v požárních útocích, která byla 5. kolem XI. ročníku seriálu Benešovské hasičské ligy. Ligové dvojkolo bylo spojeno s předchozí sobotní soutěží v Louňovicích pod Blaníkem, kde chmelenští muži bohužel měli neplatný pokus.
Pro ty kdo měl zájem, mohl využít možnosti přespání na Makovském hřišti se zajištěným občerstvením a hudbou. V den, kdy slavil své 80. narozeniny legendární český zpěvák Karel Gott, se soutěže na pomezí táborského a benešovského okresu zúčastnilo 21 družstev mužů a 16 družstev žen.
Na makovské dráze bylo k vidění o poznání lepší útoky, než v předchozí sobotní soutěži v Louňovicích pod Blaníkem.
Protože byla neděle, zahajovací nástup byl v 10:30 hodin a po nástupu a uvítacích projevech šly na start první týmy mužů. Chmelenští měli startovní číslo tři, a tak se po nástupu hned přesunuli na přípravné plato. V předchozím týdnu se netrénovalo a tak záleželo na připravenosti soutěžících z předchozích tréninků a závodů. Požární útok byl rozeběhnut výborně, a souhra všech závodníků byla dobrá. Orientačně naměřený výstřik měl hodnotu 17:07 vteřiny a pravý proudař měl zásah v 18:21 vteřiny, pravý proudař a výsledný čas měl hodnotu 18:90 vteřiny. Průběžně to sice znamenalo třetí místo, ale postupně se chmelenští propadli až na místo 10. Po pauze a přesunutí terčů na 2B se představila kategorie žen. Rychlá dráha dala tušit, že i v této kategorii se diváci mají na co těšit.
Celý den bylo nestálé počasí, zataženo občas déšť, a protože se ke konci soutěže po rostřelech znovu rozpršelo, konal se závěrečný nástup a vyhlášení výsledků pod stany. Organizátoři rozdali diplomy a ceny všem soutěžícím a zdárně se ukončilo jediné dvojkolo Benešovské hasičské ligy ročníku 2019.
Letošní sezóna BNL došla do svého "poločasu" a zejména v kategorii mužů už pohled na tabulku průběžného hodnocení začíná napovídat, jak dopadne letošní ročník ligy. Po dvojkolovém víkendu se čelo tabulky mužů trochu zamíchalo. Tomice i Daměnice předvedly "medailové" výkony, takže Daměnice se pouze mírně přiblížily k čelu tabulky. Jejich jediným přemožitelem byla Špona, která tentokrát znovu předvedla perfektní výkon. Protože Drahňovicím se naopak vůbec nezadařilo, přebrala Špona třetí příčku. Na pátém místě se stále drží Ctiboř. Následuje 22 bodová mezera, za kterou spolu vedou těsný souboj Malovice, Načeradec a Makov. Top desítku se stejným počtem bodů uzavírá Křížkový Újezdec a Chmelná. Je tedy už nyní jasné, že i po další soutěži zůstane složení nejlepších 5-ti týmů mužů neměnné.
V kategorii žen se míchalo pořadím mnohem více. Martomice se v Louňovicích po dalším vítězství vyhouply do čela tabulky a nechaly za sebou Radošovice i Malovice. Těsně pod bednu se dotáhly také holky z Chlumu. Naopak smůly se nezbavily Daměnice.
Martomice se na čele tabulky příliš nezdržely. Hned v Makově je čekal neúspěch a radošovické holky si vzaly zpět své vedení. Dalovským vítězství vyneslo raketový vzestup z 6. místa na bronzovou příčku. Také Chlumu se dařilo a udržely se na 4. místě. Naopak ve svém postupném pádu tabulkou pokračují loňské mistryně z Daměnic, kterým v polovině sezony patří až 8. příčka celkového hodnocení.
Na této soutěži v Makově chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 10. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 6 bodů. Dohromady se 6 body z Drahňovic, 7 body z Křivsoudova, 6 body z Daměnic a žádným bodem z Louňovic pod Blaníkem má SDH Chmelná muži 25 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy dělené 9. - 10. místo z 31 družstev.