2019 07 13 Soutěž - Louňovice p. Bl. BNL

Název

Popis

– V sobotu 13. července 2019 se v Louňovicích pod Blaníkem konala první část víkendového dvojkola XI. ročníku Benešovské hasičské ligy. To bylo spojeno s následující nedělní soutěží v Makově u Jistebnice na Táborsku. Čtvrtého kola BNL se na louňovickém školním fotbalovém hřišti soutěže v požárních útocích zúčastnilo 35 družstev, 14 družstev žen a 21 družstev mužů.
Zahájení bylo jako obvykle ve 12:30 hodin. Díky nově upravenému rezervačnímu systému prostřednictvím elektronické rezervace mají soutěžní družstva, která se na předchozích soutěžích umístila do první desítky, možnost určit si startovní pozici o hodinu dříve.
Poprvé po několika letech vynechal soutěž chmelenský košař Lukáš. Místo něj běžel profesionální hasič z HZS Kolín Vladislav Filip ze Sedmpán, který po republice obsazuje přední místa v disciplíně „Výstup do 4. podlaží´ cvičné´ věže pomocí jedno hákového žebříku”. Byl také členem České reprezentace, která se v roce 2018 stala mistry světa v požárním sportu. Protože chmelenští muži měli startovní číslo 6, šli se po nástupu pomalu připravovat. Požární útok byl rozeběhnut výborně, orientačně naměřený výstřik byl 17:23 s. a pravý proudař měl zásah v 17:90 s. Levému proudaři ale za běhu vypadlo z ruky klubo, které se zamotalo a při nástřiku to díky tomu z proudnice hodně rozprašovalo vodu. Bohužel se nepodařilo správně zasáhnout terč a tak byl požární útok nedokončený. Byl to tedy neplatný pokus bez zisku bodů, ale pokud by se povedlo dosáhnout jakéhokoliv platného času, byly by to z této soutěže minimálně 2 body, protože hodně týmů mělo neplatný pokus, a dvě bodovaná místa zůstala neobsazená.
Po pauze na občerstvení přišla na řadu ženská kategorie, která byla doprovázena několika dešťovými přeháňkami.
Po prvním dni víkendového dvojkola v Louňovicích Tomice sice nepředvedly stoprocentní výkon, ale čelo tabulky ubránily. Za nimi ale zabojovaly Daměnice a dostaly se na průběžné 2. místo před Drahňovice. Šponě Chářovice se opět nazadařilo úplně podle jejich představ, a tak jim medailové pozice opět trochu utekly. Naopak jim po sobotním vítězství začala šlapat na paty Ctiboř. Nejrychlejší proudařkou v kategorii žen se stala Barbora Martínková ze Chmelné soutěžící za Chlum s časem 17:19 vteřiny.
Na této soutěži v Louňovicích pod Blaníkem chmelenští muži měli neplatný pokus a tím pádem nezískali do hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy žádný bod. Dohromady se 6 body z Drahňovic, 7 body z Křivsoudova a 6 body z Daměnic má SDH Chmelná muži stále 19 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy propad ze 7. na 10. místo z 28 družstev.