2019 06 22 Soutěž - Křivsoudov BNL

Název

Popis

- V sobotu 22. června 2019 se v Křivsoudově konal na tamním fotbalovém hřišti II. ročník Hasičských proměn spojený se soutěží v požárních útocích O pohár starosty Křivsoudova, která byla druhým kolem XI. ročníku Benešovské hasičské ligy. Zúčastnilo se 31 týmů, 13 družstev žen a 18 družstev mužů.
Zmiňované Hasičské proměny byly celodenním kulturním programem, který také zahrnoval vyhlídku z hasičské plošiny a zábavu pro děti. Akce byla podporovaná městysem Křivsoudov a Středočeským krajem
Před odjezdem chmelenští hasiči ještě potrénovali a dopoledne si doma dvakrát zkusili útok, pak se mohlo vyrazit. Než byla soutěž zahájena, předvedla požární útoky tři dětská družstva. Výsledky této kategorie byly vyhlášeny při zahajovacím nástupu, který začal krátce po půl jedné. Organizátoři rozdali ceny těm nejmladším, seznámili závodníky s průběhem soutěže a celého odpoledne.
Jako vždy, šly první na start týmy mužů. Chmelná měla startovní číslo 2, proto se šlo z nástupu hned k přípravnému platu ke kontrole vybavení, a když odběhl první tým, domácí Křivsoudov, šlo se na základnu. Příprava byla rychlá a tak nic nebránilo tomu postavit se na startovní čáru. Z ní se vybíhalo, po jednom ulitém startu, dvakrát. Na platě také neproběhlo všechno hladce, protože nastala komplikace s béčkovým spojem a následně se spojováním savic. Vše se ovšem zdárně povedlo napravit a naměřený čas 19:88 vteřiny byl 9. nejrychlejším v mužské části soutěže.
Sezóna je sice stále na začátku, ale už po dvou závodech může tabulka průběžného hodnocení naznačit, v jaké formě týmy do sezóny vstoupily.
Kategorii mužů zatím po dvou vítězstvích suverénně vede vicemistr z roku 2018 Špona Chářovice. Pozadu ale nezůstávají ani Tomice po dvou "bednových" umístěních. Za nimi opět rozjíždí bitvu o třetí příčku loňští rivalové první poloviny sezóny - Daměnice a Drahňovice, na paty jim ale dýchá také Ctiboř. O šesté místo se zatím dělí Chářovice B a Malovice, o pouhý bod za nimi je Chmelná a také Odlochovice, které se dostaly do průběžné TOP 10 vůbec poprvé. Nejlepší desítku zatím uzavírá Křížkový Újezdec.
V kategorii žen mají zatím nejlépe rozjetou sezonu Malovice. Za nimi jsou s deseti body loňské mistryně z Daměnic, o druhé místo se ale dělí s družstvem Radošovic. Těsně pod medailovými příčkami se drží Chlum společně s Šebířovem. S bodovou ztrátou za nimi jsou Louňovice. Desítku bodovaných družstev doplňují Ratměřice, Makov, Martomice a Zdislavice.
Pořadatelsky bylo vše perfektně zvládnuto a na občerstvení bylo vidět, že bylo připravováno s láskou a zkušenými odborníky, protože pečené maso, hermelín a další dobroty byly bezkonkurenční. Také okolní atmosféra a celkově příjemná nálada i počasí přímo vybízely zůstat i po závěrečném nástupu a vyhlášení výsledků.