2019 06 15 Soutěž - Kuňovice (okrsková)

Název

Popis

- V sobotu 15. června 2019 jelo družstvo SDH Chmelná muži do Kuňovic na okrskovou hasičskou soutěž okrsku Zdislavice, které se zúčastnilo 11 týmů mužů, 4 týmy žen a 3 týmy dětské. Na soutěži byla družstva nejen všech 8-mi sborů z okrsku Zdislavice, ale také 4 sbory z okrsku čechtického.
Tentokrát se pořadatelství ujali, tak jako v roce 2015, hasiči z Kuňovic. Jelikož v posledních letech zájem o účast na okrskových soutěžích klesal, převážně kvůli nezájmu soutěžících o některé disciplíny, hlavně tedy pořadovou přípravu, usnesl se opět výbor okrsku Zdislavice, že se soutěž bude skládat, tak jako v předchozích letech pouze z požárních útoků. Všechna družstva soutěžila s jednou erární stříkačkou PS 12, tím byly pro všechny zajištěny stejné podmínky pro provedení pokusů.
Po dlouhé době to nebyla okrsková soutěž, kterou by SDH Chmelná zahajovalo soutěžní sezónu, protože první letošní soutěž absolvovali chmelenští hasiči na prvním kole BNL v Drahňovicích, kde skončili z 24 družstev na 10. místě. Chmelenští hasiči se tréninkům věnují od začátku sezóny, takže připravenost byla celkem dobrá a záleželo jen na štěstí.
Soutěž po slavnostním nástupu družstev, úvodních proslovech a seznámením s pravidly zahájily děti. Všechna tři dětská družstva předvedla skvělé útoky a jejich výkony byly velmi vyrovnané, protože naměřené časy se od sebe lišily rozdílem pouhých 15-ti setin sekundy.
První vyhlašování výsledků bylo hned po dokončení dětské kategorie, kdy všechna družstva dětí dostala ty nejcennější medaile. Ty které se nechají sníst. Zlaté Fidorky vybojovaly starší děti z Čechtic, stříbro keblovští a pomyslný bronz si odváželi mladší čechtičáčci.
Poté se dráha přestavěla a šly na řadu ženy. Bohužel hned první útok se nepovedl a javornické dívky si domů odvážely nepopulární „N”. Pak už bylo vidět jen pěkné výkony. Nejlepšího výsledku dosáhly holky z Chlumu za které na proudu běžela chmelenská hasička Bára, druhé byly domácí, které svým výsledkem jistě potěšily kuňovické fanoušky a pro pohár za třetí místo si doběhly dívky z Čechtic.
Po přestávce na občerstvení rozhodčích byl prostor závodiště vyhrazen mužské kategorii. I muži šli „holčičí” útok, to znamená na dvě hadice „B”, takže se nemuseli ani posouvat terče a upravovat dráha.
Nejhůře se vedlo hasičům z Mnichovic, kteří s časem útoku 46:45 vteřiny obsadili poslední 11. příčku. Další týmy se už vešli pod 30 vteřin. Předposlední byly Malovidy, před nimi Javorník, Rataje, Křivsoudov. Pod 25 vteřin zaběhly Miřetice, které skončily 6., před nimi Zdislavice a „bramborovou medaili” si doma ponechaly pořádající Kuňovice. Třetí místo na pomyslné bedně obsadily Čechtice a stříbro si odváželi hasiči z Chlumu, se kterými na proudu také běžela chmelenská hasička Bára. Chmelenské družstvo šlo na startovní čáru až v závěru startovní listiny, protože dva členové družstva měli předtím v Kondraci důležitý fotbalový zápas. Po přípravě na platě se šlo na start. Na základně proběhlo skoro všechno hladce, voda šla do stříkačky rychle a vše již záleželo na útoku. Nastala ovšem komplikace s béčkovým spojem, ten se při vybíhání rozpojil, ale díky rychlé reakci béčkaře se jí povedlo opět spojit a včas roztáhnout. Rozdělovač byl bezproblémový a proudaři byli na čáře. Terče se povedlo zasáhnout bez problémů a dosažený čas 21:21 vteřiny byl nejrychlejší a i díky výpomoci na proudu od domácího závodníka Vojty si chmelenští odváželi první místo.
Celý den bylo dusno, ale nepršelo, soutěž se dostala zdárně až k závěrečnému nástupu a vyhlášení výsledků. Pořadatelé rozdali poháry, diplomy i lahve sektu a při závěrečných projevech hlavní rozhodčí kapitán Šrankota pochválil kázeň všech soutěžících a vysokou úroveň celé soutěže, za což je třeba poděkovat také všem divákům, fanouškům a příznivcům za příjemnou atmosféru a skvěle strávené odpoledne.
Po nástupu se většina soutěžících odebrala ke svým domovům, ale chmelňáci ještě v Kuňovicích zůstali a svůj úspěch zodpovědně oslavili. Nechyběl ani přípitek z poháru za první místo, který putoval po všech stolech. Tentokrát se z Kuňovic odjíždělo veseleji než v roce 2015, protože se tehdy vůbec nedařilo a chmelenští hasiči skončili na posledním osmém místě.
Děkujeme SDH Kuňovice a všem za pěkně připravenou a zorganizovanou akci a výbornou atmosféru při večerním posezení.