2018 08 04 Soutěž - Načeradec BNL (noční)

Název

Popis

– V sobotu 4. srpna 2018 sbor dobrovolných hasičů Načeradec „pořádal 10. ročník cvičení požárních jednotek v požárním útoku O pohár starostky městyse Načeradec“ zařazenou do 6. kola Benešovské hasičské ligy. Soutěže se zúčastnilo 33 týmů mužů a 16 družstev žen. Noční soutěž v Načeradci se tento rok se konala podruhé, byla krásná vlahá letní noc, k vidění byly vynikající výkony všech závodníků a to v klasické sportovní kategorii, kde mezi sebou závodí pravidelní účastníci ligy, ale také týmy s PS-12 bez úprav hodnocena zvlášť ve své kategorii.
Noční soutěže zařazené do BNL začínají kategorií žen a nejinak tomu bylo i tentokrát. Krátce po zahajovacím nástupu soutěž začala a měla rychlý průběh. První ženské družstvo startovalo ještě při západu slunce a než byla kategorie mužů, setmělo se dostatečně. Nejrychlejší proudařkou se stala Barbora Martínková ze Chmelné soutěžící za Zdislavice s časem 17,67 vteřiny.
Po přestavění dráhy na útoky se třemi hadicemi B přišla na řadu kategorie mužů. Chmelenští hasiči nastupovali na základnu v polovině startovního pole, čtvrt hodiny po půlnoci, kdy měl již jeden závodníků z týmu v tuto dobu narozeniny. Byl to také poslední útok před přestávkou pro rozhodčí a organizátory. Po přípravě se šlo na start. Odstartováno, a všichni byli skvěle rozeběhnutí, hadice bezchybně spojeny a rychle mizely k terčům. Mezi tím ale nastal zádrhel na sání, když se nepovedla sebrat z plata savice. Díky tomu se nepovedl včas nasadit koš, savičář nesl savici ke kádi v náručí jak miminko, tím pádem došlo ke zdržení nalití vody do mašiny a zpomalení celého útoku. Elektronická časomíra napojená na internet, kde se zobrazují aktuální výsledky dostupné po celém světě, ukázala čas 19:40 vteřiny, což bylo prozatím v průběžném pořadí 6. místo, ale v celkovém hodnocení to znamenalo až 9. příčku. Na tuto soutěž se trénovalo těsně před odjezdem do Načeradce, kdy se odběhly dva pokusy. V průběhu tréniku se ještě dolaďovala stříkačka, která na předchozí soutěži v Malovicích kuckala a dostala v průběhu týdne malou údržbu.
Na této soutěži v Načeradci chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 9. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 7 bodů. Dohromady s 10 body z Drahňovic, 6 body z Louňovic pod Blaníkem, 8 body z Chářovic, 1 bodem z Makova a s 5 body z Malovic má SDH Chmelná muži 37 bodů a v průběžném pořadí Benešovské hasičské ligy 8. místo ze 46-ti družstev.