2018 07 15 Soutěž - Makov BNL

Název

Popis

– V neděli 15. července 2018 se v Makově konala hasičská soutěž, která byla 4. kolem seriálu Benešovské hasičské ligy. Ligové dvojkolo bylo spojeno s předchozí sobotní soutěží v Chářovicích, kde chmelenští muži obsadili 8. místo. Soutěže se zúčastnil rekordní počet týmů, 38 družstev mužů a 21 družstev žen. Pro makovské to byla premiéra v pořádání takovéto akce a do zajišťování průběhu soutěže se zapojila půlka vesnice, zatímco druhá půlka vesnice přišla fandit. Díky poloze na pomezí táborského a benešovského okresu bylo na makovské dráze k vidění to nejlepší, co tyto dva okresy a ligy (BNL a THL) v požárním sportu nabízí.
Protože byla neděle, zahajovací nástup byl v 10:30 hodin. Po nástupu, státní hymně a představení rozhodčích šly na start první týmy mužů. Na pátečních trénincích a sobotní soutěži se dařilo, tak byla šance na úspěch. Chmelenští muži šli v podobné sestavě jako v sobotu. Požární útok byl rozeběhnut výborně, výstřik byl 17:13 vteřiny a levý proudař měl zásah v 18:39 vteřiny, pravý proudař a výsledný čas měl hodnotu 18:71 vteřiny. Průběžně to sice znamenalo čtvrté místo, ale postupně chmelenští propadli až na poslední bodované 15 místo. Po pauze a přesunutí terčů na 2B se představila kategorie žen.
Rychlá dráha a především přítomnost špičkových družstev dala tušit, že se diváci mají na co těšit. A opravdu se bylo na co koukat. V podstatě všichni favorité v mužské kategorii svojí roli potvrdili a hned pět z nich předvedlo čas pod 17 vteřin. Pomyslným, ale i skutečným, vítězem souboje táborských a benešovských týmů se stali kluci z týmu Krotějov Sport z okresu Tábor. Jejich čas 16:31s, který se stal zároveň rekordem dráhy, byl ale velmi těsně následován týmem Zahorčic (16:39s), kteří do Makova přijeli ze Strakonicka. Na třetím místě se s časem 16:61s usídlil první tým z Benešovska, konkrétně muži z Jankova. V ženské kategorii se v základní části žádný tým pod 17 vteřin nedostal, i tak ale byly k vidění pěkné výkony. Nejrychleji si na dráze vedly ženy ze Sloupu. Jejich čas 17:04 do konce kategorie nikdo nepřekonal a tak tento sympatický tým zaslouženě vyhrál a zároveň stanovil rekord dráhy v ženách. Na druhém místě se usídlila děvčata z Malovic s časem 17:42s a nejlepší trojici uzavřely závodnice z týmu Daměnic (17:54s). Tíha domácího prostředí a náročný celovíkendový program se bohužel podepsal na výkonu domácího družstva mužů, který přes veškerou snahu svůj útok nedokončil.
Na této soutěži v Makově chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 15. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 1 bod. Dohromady s 10 body z Drahňovic, 6 body z Louňovic pod Blaníkem a 8 body z Chářovic má SDH Chmelná muži 25 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 9. místo ze 42 družstev.