2017 08 05 Soutěž - Načeradec BNL

Název

Popis

– V sobotu 5. srpna 2017 pořádal sbor dobrovolných hasičů Načeradec soutěž v požárním útoku O pohár starostky městyse Načeradec zařazenou do 6. kola Benešovské hasičské ligy. Soutěže se zúčastnilo 32 týmů mužů a 11 družstev žen. Noční soutěž v Načeradci se tento rok se konala poprvé, byla krásná vlahá letní noc, k vidění byly vynikající výkony všech závodníků a to v klasické sportovní kategorii, kde mezi sebou závodí pravidelní účastníci ligy, ale také v kategorii PS-12 bez úprav, kde zase závodí družstva se slabšími stroji.
Povedlo se nám postavit stan hned na kraji prostoru pro soutěžní družstva a diváky vedle přípravného plata, a tak jsme měli pěkný výhled na základnu. Noční soutěže zařazené do BNL začínají kategorií žen a nejinak tomu bylo i tentokrát. Krátce po zahajovacím nástupu soutěž začala a měla rychlý průběh. První ženské družstvo startovalo za světla a než byla kategorie mužů, setmělo se dostatečně.
Po přestavění dráhy na útoky se třemi hadicemi B přišla na řadu kategorie mužů rozdělena jednou přestávkou na doplnění vody do cisterny. Ta byla naplánovaná těsně před útokem SDH Chmelná. Čekání k nastoupení našeho útoku bylo delší než jindy a nervozita byla znatelnější. Nakonec jsme se dočkali a šli jsme na základnu. Po přípravě jsme šli na start. Odstartováno a všichni skvěle rozeběhnutí, vtom nastal zádrhel na spoji prvního a druhého „béčka“ a tím pádem zdržení celého útoku. Elektronická časomíra napojená na internet, kde se zobrazují aktuální výsledky dostupné po celém světě, ukázala čas 20:60 vteřiny což bylo ve výsledném pořadí 14. místo.
Na této soutěži v Načeradci chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 14. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 7 bodů. Dohromady se 12 body z Křivsoudova, žádným bodem z Louňovic pod Blaníkem, s 8 body z Daměnic a 10 body z Jankova má SDH Chmelná muži 37 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 15. místo ze 44 družstev. Chybí hodnocení ze soutěže v Malovicích, které se chmelenští hasiči nezúčastnili.