2017 07 01 Soutěž - Daměnice BNL

Název

Popis

– V sobotu 1. července 2017 se konalo třetí kolo soutěže v požárních útocích devátého ročníku Benešovské hasičské ligy a současně i jako už šestý ročník soutěže o Pohár SDH Daměnice. Pořadatelem byli tedy hasiči z Daměnic a to znamená, že to byla soutěž na dvě B pro všechna družstva. Daměnický travnatý plácek je kratší, než klasické fotbalové hřiště, a tak měl požární útok pomocí dvou proudů jen 70 metrů. Proto bylo velmi důležité udělat co nejméně chyb.
Bylo zde vidět družstva nejen z Benešovska, ale také z Táborska a dokonce i Příbramska. Soutěže se zúčastnilo 35 týmů, 9 družstev žen a 26 družstev mužů. Protože všechny kategorie soutěžili na dvě hadice B, byla startovní listina smíšená, výsledné pořadí se však počítalo zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy.
Chmelenští hasiči měli v předchozích letech na soutěži v Daměnicích pokaždé smůlu. V roce 2013 byli diskvalifikováni za přešlap, v roce 2014 zase nemohl jeden proudař trefit terč, to znamenalo propad hluboko ve výsledném pořadí, v roce 2015 byli problémy s roztažením hadic a pro Chmelnou to bylo předposlední místo a nedařilo se ani v roce 2016, kdy družstvo bylo diskvalifikováno a dvakrát ulitý start. Velké štěstí neměl SDH Chmelná ani nyní, kdy při útoku nastala třívteřinová prodleva na spojování savic a tím pádem i na zpomalení celého útoku. Výsledný čas byl 18:53 s. a stačil na 13. místo. Pro chmelenské hasiče to ale bylo zatím nejlepším umístěním na všech absolvovaných soutěžích v Daměnicích.
Po celou soutěž panoval nepříjemný čelní vítr, který ztěžoval práci proudařům. Každé zaváhání na sestřiku a netrefení přímo z první vody znamenalo nepříjemnou spršku a vytvoření neprůhledné mlhy. Ačkoliv bylo na startu poměrně dost kvalitních družstev, hodně se kazilo. Zdislavice – proudař zůstal na základně. Chářovice B – nezapojený rozdělovač. Radětice a Chmelná – pomalejší voda.
V kategorii PS-12 bez úprav byly jedinými zástupci mezi ženami SDH Břežany. Zatímco u mužů byl souboj o stupně vítězů zajímavější. Miřetice i přes chybu na rozdělovači zvládli sestříknout v čase 24,60 s, ještě lepší útok zvládli Chotčiny 22,30 s. Na krásném třetím místě doběhli Vilice v čase 30,07s. Muži z Vilic se zúčastnili ligy poprvé a předvedli divácky atraktivní útok, včetně netradičně ulitého startu, když se jeden ze závodníků pokusil po povelu „POZOR“ roztleskávat publikum. Organizátoři ovšem návštěvu tohoto týmu na jejich první soutěži uvítali, protože v době kdy družstva výrazně ubývají, bude liga ráda za každé družstvo, které má chuť závodit.
Na této soutěži v Daměnicích chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 13. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 8 bodů. Dohromady se 12 body z Křivsoudova a žádným bodem z Louňovic pod Blaníkem má SDH Chmelná muži 20 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 16. místo z 31 družstev.