2016 08 13 Soutěž - Jankov (BNL)

Název

Popis

– V sobotu 13. srpna 2016 pořádal sbor dobrovolných hasičů Jankov VI. ročník noční soutěže v požárním útoku O pohár starosty obce Jankov zařazenou do 8. kola Benešovské hasičské ligy. Soutěže se zúčastnilo 27 týmů mužů a 15 družstev žen.
Noční soutěže zařazené do BNL začínají kategorií žen a nejinak tomu bylo i tentokrát. Krátce po zahajovacím nástupu soutěž začala. Chmelenské hasičky měli startovní číslo dvě, a tak šli na start ještě za světla. Na soutěži byly naposledy před třemi týdny v Miřeticích, ale před Jankovem trénink měli. Po odstartování šlo všechno hladce, žádná neudělala na základně žádnou chybu, až do doby, kdy savičářka po nabrání vody z kádě a přiražení savice, savici nečekaně rozpojila, ale v zápětí ji zase vrátila. Tato chybička se patrně projevila i na výsledném čase útoku, který byl 20:99 vteřiny a v celkovém hodnocení stačil na 9. místo z 15-ti v kategorii žen.
To chmelenským mužům se vedlo lépe. I když se šlo opět bez předchozího tréninku a vypomáhali dva borci z Nalžovic, kteří soutěží v Brdské lize útok se povedl výborně. Časomíra ukázala 18:56 vteřiny a z 27. týmů mužů to bylo celkově 6. místo. Po našem pokusu měli už jen dva týmy lepší čas, a to Jankov a Tomice kteří šli hned po nás, ale potom až dokonce se před tým chmelenských mužů nedostal. Protože se na nočních soutěží BNL neběhají závěrečné rozstřely, následoval po krátké přestávce závěrečný nástup a vyhodnocení soutěže.
Noční soutěž v Jankově byla nejkratší a nejpřesnější soutěží, která za účasti celkem 42 týmů trvala necelých pět hodin a od zahajovacího nástupu přesně ve 20:00 hodin probíhala až do konce podle přesně stanoveného harmonogramu bez žádných prodlev a zdržení.
Na této soutěži v Jankově chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 6. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 15 bodů. Dohromady tedy se 12 body z Křivsoudova, žádným bodem z Daměnic, 17 body z Louňovic pod Blaníkem, žádným bodem z Chářovic, 9 body z Nalžovic, 5 body z Malovic a s 10 body z Načeradce má SDH Chmelná muži 68 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 15. místo z 54 družstev.
Chmelenské ženy obsadili v celkovém pořadí 9. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získaly 4 body. Dohromady tedy s 11 body z Křivsoudova, 4 body z Daměnic, 5 body z Louňovic má SDH Chmelná ženy 24 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 15. místo z 23 družstev. Holky byly na ligové soutěži naposledy v Louňovicích p. Bl. a mezi tím byly 4 soutěže, kterých se nezúčastnili a neměli tedy žádné body do celkového hodnocení ligy.