2015 08 09 Soutěž - Louňovice

Název

Popis

– V neděli 9. srpna 2015 se konala druhá část víkendového dvojkola Benešovské hasičské ligy, tentokráte zcela poprvé na dráze v Louňovicích a jednalo se o 6. kolo seriálu BNL. Ligové dvojkolo bylo spojeno s předchozí sobotní soutěží v Načeradci, kde chmelenští hasiči zaběhli osobní rekord na úzké hadice 18:86 sekund a vybojovali 9. místo. Celý víkend provázely velmi vysoké teploty přes 30 stupňů, a i v tomto duchu byl náročný víkend. Pro některé už příprava na tuto soutěž začala sobotním večerem, protože pořadatelé využili možnosti blízkosti obou kol a nabídli týmům přenocování s filmovým promítáním.
Protože byla neděle, zahajovací nástup byl v 10:30 hodin. Soutěže se zúčastnilo 26 družstev mužů a 17 družstev žen.
Celý den provázely tropické podmínky, i přesto byly k vidění vynikající výkony všech závodníků a to v klasické sportovní kategorii, kde mezi sebou závodí pravidelní i občasní účastníci ligy, ale také v kategorii PS-12 bez úprav, kde závodí družstva se slabšími stroji.
Chmelenští hasiči šli na řadu, když několik předchozích týmů zaběhlo sedmnáctkové časy, ale stále byla naděje na umístění v první desítce. Požární útok byl rozeběhnut výborně, na základně šlo vše hladce, voda byla v mašině brzy, béčkové hadice roztaženy, rozdělovač byl v pohodě, jen levý proudař nedoběhl na potřebnou vzdálenost včas a voda ho trochu rozhodila. I když výstřik byl 16:88 s., časomíra se zastavila až na 19:62 vteřiny. Umístění v první desítce nám tak přesně o jednu vteřinu uniklo za Všechlapami, kteří zaběhly za 18:62 vteřiny.
I přes ohromné vedro padaly zejména v kategorii mužů hezké časy. Po úvodním překvapení a 17:60 s. domácích Louňovic přidali další 17-ky Dalovy, Zdislavice, Chářovice A, B a Daměnice. Nově byla vyzkoušena tipovací soutěž, kdy měli soutěžící možnost si tipnout, který tým bude nejblíže se svým tipem na nejlepší dosažený čas v základním kole u mužů a žen. Nejlepší tipy měli muži z Daměnic a ženy z Nesměřic.
Na této soutěži v Louňovicích pod Blaníkem hasiči ze Chmelné obsadili v celkovém pořadí 11. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získaly 10 bodů. Dohromady tedy se dvěma body z Křivsoudova, jedním bodem z Daměnic a dvanácti body z Načeradce má SDH Chmelná 25 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 22. místo z 50-ti družstev.