Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

tomaskucera

2015 07 11 Soutěž - Rataje

93 fotek 1 video 11.7.2015 89 zobrazení
– V sobotu 11. července 2015 se soutěžní družstva SDH Chmelná ženy a SDH Chmelná muži zúčastnili XIII. ročníku soutěže v požárním útoku - Ratajský pohár.
Do soutěže se přihlásilo celkem 19 družstev a bojovalo se o nejrychlejší čas v kategoriích PS12 muži, PS8 muži na široké hadice a 3 B pro muže a PS12 ženy, výjimku v rozdělení tvořilo pouze ženské družstvo Rataj. Holky se nezalekly útoku na tři béčka a postavily se na start s osmičkou i v mužské kategorii PS8. Pro každé družstvo byl stanoven jeden pokus. Chmelenské týmy soutěžily v PS 12 muži, ženy. Na soutěž se přijeli podívat hasiči ze Slovinska, kteří byly hosty SDH Vlašim.
První proběhly pokusy žen. Chmelenská děvčata měla premiéru v nových soutěžních dresech, jejichž vzhled je stejný, jako pořízené dresy pro muže v roce 2014, jen je červená barva nahrazena černou. Jsou tedy šikmě střižená černá a světle modrá barva s bílým pruhem vpředu s nápisem SDH Chmelná + nápis vzadu. Vzadu je též natištěn sponzor Truhlářství Petr Kučera, který dresy v plné výši financoval. Holky v Ratajích ukázaly nejen to jak jim to v nových dresech sluší, ale předvedly také nejrychlejší požární útok této soutěže. Časomíra se po jejich výborně zvládnutém pokusu zastavila na hodnotě 21:33 sekund. Byl to opravdu pěkný výkon, protože hulické ženy, které se umístily na druhém příčce na ně ztrácely 4,21 vteřiny. Holky také tímto časem posunuly o 1,53 vteřiny svůj osobní rekord na široké hadice, který držely více jak měsíc z domácí soutěže a měl 22:86 sekund.
Pak přišli na řadu požární útoky mužů. Ty se prováděly současně v obou kategoriích PS 12 a PS 8. Družstvo chmelenských mužů také předvedlo skvělý výkon. Na této soutěži to bylo sice druhé místo, ale čas 19:32 sekund byl v historii SDH Chmelná novým rekordem, kdy se požární útok na široké hadice a tři hadice B povedlo po mnohaletém úsilí zaběhnout pod 20 vteřin. První místo vybojovaly Zdislavice A s časem 18.05 sekundy a třetí s časem 22:43 sekundy bylo zdislavické béčko. Takže čelo výsledkové listiny vypadalo podobně jako před několika lety.
A aby těch novostí nebylo málo, tak kromě nových dresů holek a nových rekordů obou družstev ještě v týdnu přišel nový rozkládací nůžkový stan, který měl na této soutěži premiéru a bude na dalších akcích zajišťovat soutěžícím, ale nejen jim větší komfort.
Po závěrečném nástupu a předání cen několik chmelenských soutěžících, hlavně holek, naskákalo radostně do kádě. Návrat do Chmelné byl zakončen několika oslavnými kolečky kolem parku na návsi a slavnostním voláním obou týmů. Když se uklidilo náčiní, jeli někteří chmelenští soutěžící na pivní slavnosti do Nakvasovic, kde vystupovala kapela Chmelařinka, která úspěšným reprezentantům sboru zahrála sólo „Ta chmelenská chasa mladá“.

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron