2015 02 06 Chmelná - Chmelařinka, K.O.tel Rock (Hasičský bál)
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

2015 02 06 Chmelná - Chmelařinka, K.O.tel Rock (Hasičský bál)

Popis

- Hasičský bál ve Chmelné se tentokrát nekonal první únorovou sobotu, ale už v pátek, letos tedy 6. 2. 2015. K tomuto rozhodnutí se přistoupilo začátkem ledna, protože na sobotní termín bylo v okolí naplánováno několik dalších kulturních akcí, včetně koncertu kapely Keks v Dolních Kralovicích.
Přípravy na tento bál byly trochu neobvyklé. Tak jako každý rok se v budově kulturního domu objeví na Hasičském bále něco nového, i tentokrát tomu nebylo jinak. Většinou se před podobnými akcemi smejčí, uklízí a jinak zkrášluje, ale ve chmelenském kulturním domě „U Pitráků" se tentokráte bouralo, upravovalo a předělávalo. Dlouhodobá zkušenost ukázala, že dveře z přísálí kulturního domu do hasičské zbrojnice, kde bývá při kulturních akcí bar s nápoji, tombola a další, jsou s ohledem na frekventovanost tohoto místa příliš úzké a často se návštěvníky „ucpávaly“, byly proto rozšířeny z 80 cm na 145 cm čistého průchodu. Další novinkou byla instalace dvojdřezu v hasičské zbrojnici pro komfortnější obsluhu a čtyři nové zásuvky 220 V. Ke kamnům v hasičárně byl zhotoven kaskádovitý kouřovod sestavený z kolen pro snížení tahu komína a k zefektivnění vytápění hasičské zbrojnice, která byla i kompletně vybílena.
Vylepšení kulturního domu se tentokrát objevilo dost a všechno se stihlo v relativně krátké době díky několika nadšencům, kteří se tomu více jak týden intenzivně věnovali. Nakonec se musel v celém objektu uklidit všudepřítomný prach a vše připravit na Hasičský bál. Nejpatrnější novinkou také zajisté bylo 160 nových čalouněných židlí, díky nimž se v sále zpříjemnilo prostředí a jeho estetická úroveň, a protože mají docela objemné čalounění, zlepšila se tím znatelně i akustika. Židle ale úplnou novinkou nebyly, protože přišli akorát den před termínem Mysliveckého plesu, kdy měli svou premiéru.
Ve čtvrtek navečeru se sešlo asi 10 lidí k posledním přípravám, které netrvaly dlouho, protože lístky na tombolu byly připraveny v předchozím týdnu, takže dalších úkolů moc nezbývalo. V hasičárně se připravily prostory pro výčep a tombolu, roznosily se stoly a židle a připravila menší výzdoba sálu. V pátek se od odpoledne ladily poslední detaily. Zvukaři přijeli po patnácté hodině, rozbalily aparaturu a SDH Chmelná využil světelnou rampu, kam byla umístěna část hasičské výstroje (sedm helem a dva soutěžní dresy) a výzbroje (dvě savice). Sál byl ještě dozdoben dvěma hadicemi.
Na Hasičském bále zahrály již tradiční dvě kapely, domácí Chmelařinka a oblíbená kapela K.O.tel Rock, která koncem minulého roku vznikla ze členů kapely Nesbend, jen se změnou zpěvačky ze Chmelné.
Začátek bálu byl sice od 20:00 hodin, to ale na sále nebylo moc vidět, protože v tu dobu bylo obsazeno jen přes 20 míst. Ve 20:30 hodin zahájila hasičský bál kapela Chmelařinka, po té hrála kapela K.O.tel Rock, čas ubíhal, ale návštěvníků moc nechodilo, přesto hrstka hostů kteří dorazili se začínali dobře bavit a všichni si užívali dobré nálady. Obě kapely se střídaly, takže během večera nebyly větší hudební přestávky a každý si mohl zatancovat podle svého.
Ve výčepu se točilo Kácovské pivo Hubertus 10°, bar byl dobře vybaven, ale řídce navštěvován, takže nebyla ani malá šance, aby se v nově rozšířených dveří tvořily „zácpy“. V půl jedenácté se začaly prodávat lístky do tomboly, která byla tentokrát velmi hodnotná. Rozdělena byla na dvě navazující části, okamžitá a slosovatelná. Výherce se po jejich zakoupení dozvěděl, zda vyhrává nějakou z 329 konkrétních cen, nebo zda postupuje do slosování o jednu z deseti vybraných cen.
Novinkou tohoto hasičského bálu byla hasičská soutěž o sud piva. Ta byla vyhlášena půl hodiny před půlnocí do níž se soutěžící vylosovali z čísel vstupenek. Soutěžilo se po dvojicích, kdy každý měl za úkol rozhodit hadici a co nejvíce se přiblížit připravenému cíli, sacímu koši. Vítězové jednotlivých kol se probojovávali vyřazovacím způsobem, až byl znám výherce malého sudu piva Hubertus, kterým byl zkušený člen SDH Chmelná. Dalším obohacením programu bylo losování některých cen z tomboly. Bylo to těchto deset hodnotných a užitečných věcí, ze kterých měli jejich výherci velkou radost: čokoládové fondue, palivové dřevo, exteriérové focení, sada vín, sud piva, akušroubovák, uzená kýta, sele, srnče a televizor. Ostatní ceny se vydávaly až po dolosování, takže se výherci na své výhry mohli více těšit.
Tento hasičský bál byl sice bohatý na program, ale chudý na účast. Navštívilo ho pouze 58 platících hostů a 30 s volným vstupem včetně muzikantů. Jednou z příčin takto malé návštěvnosti bylo zajisté období, kdy se rozmohly různé nemoci, které mnohým skalním návštěvníkům nedovolili přijít a podle ohlasů i v některých případech změna obvyklého termínu. Hasičský bál ve Chmelné tedy navštívilo jen 88 hostů plus několik málo dalších co dorazili po půlnoci, ale zato přijeli i někteří až z Lukavce nebo od Votic.
Sbor dobrovolných hasičů Chmelná v tomto roce slaví 80. výročí svého založení a pravděpodobně to byl jeden z takto málo navštívených plesů či bálů, ale i přesto panovala výborná nálada po celý večer a hosté se snad dobře bavili. Ani tentokrát muzikanti z obou kapel nezklamali a ke vší spokojenosti těšili hosty, kteří je odměňovali potleskem. Děkujeme všem, kdo s námi strávil tento večer, a těšíme se se všemi na další setkání, kterým by měla být 30. května 2015 hasičská soutěž O pohár obce Chmelná k 80. výročí založení SDH Chmelná.

Období

6.2.2015

Statistiky

  • 170 fotek
  • 1 video
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
📅 Fotokalendáře s 30% slevou!
S kódem: Kalendare2021 Akce platí do 31. 1. 2021
Chci získat slevu
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
2015 02 06 Chmelná - Chmelařinka, K.O.tel Rock (Hasičský bál)
Komentáře Přidat