Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

tomaskucera 

2013 03 08 Oslava Mezinárodního dne žen - Chmelná

74 fotek 3 videa 8.3.2013 - zobrazení
– Před deseti lety byl na schůzi poprvé v porevoluční době vznesen návrh na obnovení oslav Mezinárodního dne žen. Tehdy ale byly oslavy MDŽ drtivou většinou zamítnuty kvůli údajně ryze komunistickému svátku, což je nesmysl, protože MDŽ je mezinárodně uznávaný den stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen ve Spojených státech, které v roce 1908 tímto bojovaly za práva žen. O dva roky později byl tento svátek veřejně prohlášen a ustanoven. MDŽ se slaví v celé Evropě, Americe i Austrálii. Dokonce i v Čechách a na Slovensku se v poslední době pomalu přestává, hlavně v médiích, se zesměšňováním tohoto svátku, který byl dlouhou dobu připomínán jen jako komunistický. Minulý režim ho sice v naší zemi využíval ke své propagandě, ale to není důvod tento den zatracovat.
Letošní oslava svátku žen se konala v kulturním domě „U Pitráků“, který byl v nedávné době zkolaudován, byla v něm dovybavena kuchyňka a může tak plně sloužit svému účelu.
U vstupu do sálu bylo připraveno 40 různobarevných petrklíčů v květináči, ze kterých si každá žena jistě vybrala ten, který se jí líbil nejvíce. Po 19:20 hodině provedl starosta obce slavnostní přivítání, popřál ženám k jejich svátku a předal slovo Ivetě a Elišce, které s chmelenskými dětmi pro tuto příležitost secvičili pásmo básniček a písniček, za nějž účinkující sklidili od publika zasloužené potlesky. V závěru všechny děti zazpívaly skladbu Pro mámu od populární dívčí skupiny Holki.
Nechybělo ani chutné občerstvení, které bylo připraveno formou rautu z firemní kuchyně pana Miloslava Turka, z něhož zbylo jen trochu chleba a pár plátků tlačenky. Večerem doprovázela devítičlenná kapela Chmelařinka, při které se jistě všichni v přátelské atmosféře dobře bavili, někteří až do 3:30 hodin. Na setkání se přišlo pobavit téměř 30 žen, převážně s partnery, a bylo také několik účastníků bez partnerek (-: Doufáme, že se všem přítomným líbilo a že se i nadále budou podobné akce konat.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron