Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

tomaskucera

2012 02 17 Divadelní představení Dívčí válka - Chmelná

91 fotek 17.2.2012 205 zobrazení
- Ve Chmelné bylo možné divadlo navštěvovat v první polovině 20. století, kterému se věnoval tehdejší chmelenský ochotnický spolek.
Tentokrát bylo divadelní představení uvedeno téměř po 60 letech, kdy byla v kulturním domě “U Pitráků“ sehrána „historická“ veselohra od Františka Ringo Čecha Dívčí válka v podání ochotnického souboru Studio 3 z Týnce nad Sázavou. Divadelníci pod uměleckým vedením a režií emeritní sólistky opery Národního divadla Marie Veselé, předvedli divákům opravdu skvělé výkony a ti je pak odměňovali upřímným smíchem a potleskem.
Věříme, že se všem tato akce líbila a že si z tohoto večera odnesli mnoho veselých zážitků. V pořádání podobných představeních chceme pokračovat, a tak věřím, že se zanedlouho stane divadlo u nás tradicí.
Ve Chmelné, která měla na své vlajce „Chmelná byla Pánu Bohu věrná“, vzniklo po první světové válce, roku 1920, jako jeden z prvních spolků, Sdružení katolické mládeže. Jejich dnes nejznámějším odkazem je kaplička se studánkou ve Vrškách, která je stále pečlivě udržována a opravována, je také místem konání různých setkání a pobožností. Kromě náboženských akcí se mládež také věnovala divadelním hrám. Za tři desetiletí od let 20. až do počátku let 50., kdy činnost některých spolků byla zastavena, jich nastudovali několik desítek.
Po celá 20. léta účinkovali v sousedních vsích – v Miřeticích v sále pana Čápa a v Borovnici v sále pana Martínka. Domovskou scénou a prkny, která znamenají svět, byl tenkrát pro chmelenské ochotníky nynější Kulturní dům „U Pitráků“, který v současných letech prochází celkovou adaptací. Tehdy nesl název Hostinec „U Pitráků“.
Reklama
Audiokniha zdarma:
Muži, kteří nenávidí ženy
Získejte knihu ZDARMA
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:
Reklama
Audiokniha zdarma:
Muži, kteří nenávidí ženy
Získejte knihu ZDARMA

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron