Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

tomaskucera 

2010 10 09 Výlov rybníka - Chmelná

123 fotek 9.10.2010 - zobrazení
Po sedmé hodině ranní se členové rybářského spolku začali scházet k tradičnímu výlovu rybníka pod Chmelnou. Někteří ale nemohli dospat a u rybníka byli už v půl páté (-: Postupně se připravily kádě na ryby, třídička a čekalo se co z rybníka připlave do odchytového koše umístěného pod hrází. V rybníce bylo ale ještě dost vody, a tak nějakou dobu trvalo, než se ryby uráčily a naplavaly do koše.
V tu samou dobu se v Kulturním domě a v hasičárně už rozjížděl provoz výčepu a kuchyně. Začaly se péct ryby, ohřívat rybí polévka a připravovat další várka uzených ryb, které se udily už od půl čtvrté. Svou aparaturu připravovala kapela Chmelařinka a scházeli se její členové, kterých se na pódiu během dne postupně vystřídalo asi deset.
Kolem deváté hodiny už putovaly, po vylovení a vytřídění, do kádí první úlovky. Ty se potom přendaly do převozní kádě a traktorem se odvezly ke kulturáku, kde už na ně čekali zákazníci. Někteří využili poskytovaných služeb a zakoupenou rybu si nechali na místě zpracovat. V sále a výčepu bylo rušno a živo. Zaplněna byla skoro všechna místa k sezení, kterých bylo v sále a hasičárně dohromady připraveno něco ke dvěma stům. Hosté si pochutnávali na uzených a pečených rybách, které jsou díky kvalitní a čisté vodě ve které jsou pěstovány opravdu výborné. Ochutnat mohli také rybí polévku a k tomu si mohli dát ještě něco z bohatého sortimentu nápojového stánku. Pečené a uzené ryby se dostaly na každého, protože z dvou set zabitých ryb se udělá něco kolem sedmi set porcí a to už je dost velké množství k uspokojení každého zákazníka. Tomu nasvědčuje i poděkování od mnohých návštěvníků, kteří si pochvalovali rychlé obsloužení.
Před polednem se u rybníka vše sklidilo, odvezlo, umylo. Po třinácté hodině se doprodaly poslední ryby a začalo se sklízet také kolem kulturáku. V sále a výčepu se ale nekončilo, zábava jela dál a i nadále byly k dostání rybí speciality. Lidí sice oproti dopoledni ubylo, ale to nic neubralo na dobře rozjeté akci. Přijela i rybářská delegace z Boliny, kde měli v ten den také výlov, který u nich už skončil.
Veselá nálada panovala i po celý večer, všichni si dobře užívali a při Chmelařince si dosyta zatancovali a vydováděli se. Pan Vlach, který hrál s kapelou, zahrál na housle několik sólových skladeb po jejichž doznění byl od publika odměněn velikým potleskem. Ke konci ještě přijelo z jiné akce několik veselých muzikantů, kteří se velice dobře bavili (-:
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron