2003 09. 06 Louňovice p. Bl. - Pohár blanického rytíře
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

2003 09. 06 Louňovice p. Bl. - Pohár blanického rytíře

Popis

6. září 2003 se SDH Chmelná zúčastnil prvního soutěže v požárním útoku o Pohár blanického rytíře v Louňovicích pod Blaníkem. Je chválihodné, že stále více sborů v našem okolí pořádá takovéto soutěže, protože s většinou soutěžících se známe a je tedy i lepší soutěžní atmosféra, proto i sem jsme jeli s radostí.
Po dvanácté hodině byl zahajovací nástup, kdy pořadatelé slavnostně přivítali všechny přítomné sbory a seznámili je s pravidly soutěže i průběhem celého odpoledne. Soutěžilo se v požárních útocích, které měli dvě kola a ještě v jedné dobrovolné disciplíně, kterou byla soutěž o nejrychlejší sání.
První pokusy zahájili ukázkou požárního útoku děti. Potom nastoupily družstva žen, kterých se zúčastnilo celkem pět. Pak následovaly útoky družstev mužů. Těch na soutěž přijelo celkem osmnáct, z toho pět soutěžilo v samostatné kategorii PS 8. V tomto kole jsme mohli vidět mnoho zdařilých a vyrovnaných výkonů, hlavně u těch družstev, která se tomuto sportu poctivě věnují. Náš útok nepatřil k těm našim nejzdařilejším, dosáhli jsme času 24,44 sekund, snad také proto, že jsme tu nebyli v plné sestavě a na trať, která měla na devadesáti metrech převýšení o čtyři metry jsme nebyly zvyklí.
Ve druhém kole žen předvedli opět nejzdařilejší útok místní hasičky, které doma zaslouženě vyhrály. Při druhém pokusu se nám povedlo nepatrně vylepšit čas, ale na stupně vítězů to nestačilo. Třetí místo našemu družstvu uniklo o jednu setinu sekundy. Také v tomto kole se nejvíce dařilo zdislavickému družstvu A a právem si tedy odváželi první místo a sním i putovní pohár.
Po skončení posledního útoku následovala soutěž o pohár za nejrychlejší sání. Soutěžilo se v tom, kdo nejrychleji dokáže dostat vodu ven z jedné hadice „B“. Soutěžili tedy tři soutěžící z jednoho družstva. My dokázali vodu vytlačit ven za 10,78 vteřin, jenže louňovické družstvo A to dokázalo za 10,41, a tak nám výhra jen o kousek unikla.
Celá soutěž byla zakončena vyhlášením výsledků a předáním diplomů a cen. Po nástupu většina členů našeho družstva odjela, a tak zbytek pokračoval v rozjeté zábavě hlavně s místními hasiči. Pořadatelům z Louňovic se jejich první soutěž povedla, vše měli pečlivě připraveno a dobře zorganizováno.

Období

6.9.2003

Statistiky

  • 77 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Olympus C100,D370

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
2003 09. 06 Louňovice p. Bl. - Pohár blanického rytíře
Komentáře Přidat