2003 06. 22 Trhový Štěpánov - Pohár starosty
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

2003 06. 22 Trhový Štěpánov - Pohár starosty

Popis

V neděli 22. června 2003 se soutěžní družstvo SDH Chmelná účastnilo oslavy 120. výročí založení SDH v Trhovém Štěpánově, na kterou byly pozvány jak sbory z blízkého okolí tak i sbory z dalších českých Štěpánovů. Sjelo se sem celkem 17 družstev, z toho z pozvaných Štěpánovů přijeli zástupci tří a to Horního Štěpánova u Boskovic, Štěpánova nad Svratkou a Štěpánova u Skutče.
Sraz všech zúčastněných byl v 10 hodin před hasičskou zbrojnicí, kde stála historická ruční stříkačka zapřažená do páru černých koní, zde zástupci města a pozvaní hosté měli slavnostní projevy. Poté nastoupili všichni do průvodu doprovázeni hasičskou hudbou ze Štěpánova u Skutče. Průvod šel na náměstí k Pomníku padlým, kde hasiči uctili jejich památku položením věnce a poslechem tónů české hymny. Odtud pak všichni směřovali na hřiště.
Zde měli pořadatelé již vše připraveno k soutěži v požárním útoku, a tak po zahajovacím nástupu už se začalo soutěžit. My šli na řadu v druhé polovině startovního pole a měli jsme tedy možnost sledovat umění soupeřů. Většinu družstev jsme znali a věděli co od nich můžeme čekat, ale nevěděli jsme jak si v tomto sportu vedou hlavně družstva z pozvaných Štěpánovů. O přestávce měla vystoupení skupina mažoretek z Vlašimi. Všichni soutěžící předváděli dobré výkony a vše tedy záleželo na tom jak se k tomu postavíme a co předvedeme. Náš útok se nám povedlo zvládnout za 22,78 sekund, nebyl to zrovna nejlepší výsledek, ale stačil nám na první místo. Posledními soutěžícími se stalo jediné družstvo žen z Čechtic. Na konec závodů přijelo ještě Zdislavické družstvo E, ale ti už šli mimo soutěž.
Před závěrečným nástupem předvedli místní hasiči požární útok se starou stříkačkou a musíme uznat, že to naši předci neměli vůbec jednoduché, protože ruční pumpování vody je dosti fyzicky namáhavé. Při nástupu byl vyhodnocen průběh celého dne, vyhlašováno umístění jednotlivých družstev a ukončena tak oslava 120. výročí založení místního SDH.
Kdo chtěl mohl po skončení soutěže jít ještě na náměstí, kde byly různé pouťové atrakce. My jako vítězové jsme měli co slavit, ale oslava se nemohla nikterak přehánět, protože druhý den byl už pracovní. Celá slavnost se štěpánovským moc povedla, zúčastněných návštěvníků, diváků i soutěžících bylo dost a přálo i počasí.

Období

22.6.2003

Statistiky

  • 51 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Olympus C100,D370

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
2003 06. 22 Trhový Štěpánov - Pohár starosty
Komentáře Přidat