2003 05. 17 Střechov - Okrsková soutěž
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

2003 05. 17 Střechov - Okrsková soutěž

Popis

V sobotu 17. května 2003 zahájil SDH Chmelná soutěžní sezónu okrskovou soutěží požárních družstev z okrsků Trhového Štěpánova a Zdislavic ve Střechově. Na tuto soutěž jsme jeli s cílem dobře se umístit a ukázat zdařilý požární útok.
Na místo konání se sjelo celkem třináct družstev mužů z obou okrsků. Soutěžilo se v běhu na 100 metrů s překážkami, pořadové přípravě a požárním útoku. Zahajovacího nástupu se družstva dočkala až po delší poradě rozhodčích s pořadateli, která soutěž zbytečně protáhla.
První disciplínou byl překážkový běh na 100 metrů, ve kterém zrovna moc nevynikáme a nepočítali jsme tedy s dobrými výsledky. Naši nejlepší závodníci dosáhli očekávaného výkonu, a tak výsledky byly uspokojující. Tuto disciplínu zvládla nejlépe družstva ze Zdislavic, ale ani ostatní soutěžící si nevedli špatně.
Následující „disciplínou“ se stala pořadová příprava, která není mezi soutěžícími zrovna oblíbena a trénuje se většinou až na samotné soutěži. I my jsme zavzpomínali na časy vojenské služby a začali trénovat. Kupodivu jsme v této „disciplíně“ nedostali žádný trestný bod a byli jsme také ohodnoceni jako nejlepší družstvo, snad i proto, že náš velitel této disciplíny povely nečetl, ale velel zpaměti.
Poslední a nejatraktivnější disciplínou byl požární útok, na který se už všichni soutěžící i diváci těšili. Na řadu jsme šli mezi posledními a mohli jsme tedy sledovat, jak si ostatní družstva vedou. Zajímaly nás hlavně výkony všech tří družstev Zdislavických a družstva z Rataj. Naše průběžné umístění se pohybovalo kolem třetího místa a byla tedy velká neděje na medailovou pozici. Při nastoupení k našemu útoku jsme už věděli jak si kdo vede a jak tedy máme zabrat. Náš výkon nebyl předveden zrovna podle našich představ a stal se s časem 23,69 sekund po útoku Zdislavického družstva B druhým nejlepším.
Závěrečný nástup a vyhlášení výsledků proběhlo před osmnáctou hodinou. Do konečného pořadí byly započítávány výsledky všech disciplín, překvapivě i trestné body z pořadové přípravy, což nebývá zvykem a u některých družstev toto vyvolalo nelibost a řadu stížností, protože jim trestné body pohnuly s pořadím. Nás se tato situace naštěstí netýkala, protože součet našich výsledků z překážek a útoku představoval i tak první místo.
Soutěž se pořadatelům vcelku zdařila až na to zdržení před zahájením, ale je nutno přihlédnout k tomu, že střechovští nemají s pořádáním hasičských soutěží zkušenosti. Po skončení jsme ještě chvíli oslavovali vítězství na místě, a když začalo pršet, odjelo se domů. Odváželi jsme si tedy první místo a tak i zdařilé zahájení soutěžní sezóny. Tento úspěch provázel i oslavný průjezd Chmelnou a vítězné kroužení okolo parčíku. Potom jsme šli probrat tento zdar do miřetického pohostinství a řádně vše oslavili.

Období

17.5.2003

Statistiky

  • 79 fotek
  • 3 zobrazení
  • 0 se líbí

Fototechnika

Olympus C100,D370

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
2003 05. 17 Střechov - Okrsková soutěž
Komentáře Přidat