2017 08 26 Soutěž - Zdislavice BNL

Název

Popis

– V sobotu 26. srpna 2017 se ve Zdislavicích na tamním fotbalovém hřišti v Bolinsku konal VII. ročník Memoriálu Josefa Moudrého v požárních útocích, který byl zároveň sedmým kolem Benešovské hasičské ligy. Soutěžilo celkem 22 družstev mužů a 10 družstev žen. Na soutěžích zařazených do Benešovské ligy jsou povoleny požární útoky s úzkými hadicemi, takže i tentokrát bylo možné vidět rychlé výsledné časy.
V pátek, den před soutěží byl pravidelný trénink, kdy se zaběhli tři útoky s podobnými časy výstřiků kolem 17. vteřiny. Při tom ale začala zlobit stříkačka, nedržela plynulý volnoběh. Proto ještě před odjezdem na soutěž strojník pošteloval a doladil karburaci. Neměl ale k dispozici potřebné součástky (ucpávky), tak použil provizorní materiál, filc. Aby ale byla jistota, že ucpávky budou fungovat, zalepily se filci ještě žvýkačkami.
Po nástupu soutěž byla tedy tradičně zahájena kategorií muži. Jelikož byl opět problém s kompletností sestavy chmelenského týmu, scházel jeden proudař, přijel na výpomoc borec z 90 kilometrů vzdálených Zalužan z Příbramska. Chmelenští šli na start čtvrtí v pořadí. Pokus byl rozeběhlý dobře, vše klapalo ideálně, voda šla z mašiny včas, hadice byly dobře roztaženy, proudaři byli u terčů na potřebnou vzdálenost a výstřiky rychlé. Pravý proudař, borec ze Zalužan, měl sestřik 17:53 vteřiny, což byl v historii SDH Chmelná nejrychlejší a pro sbor tak překonaný další rekord. Na druhém proudu byl čas 18:76 vteřiny a to byl i čas výsledný, který znamenal v celkovém hodnocení 9. místo. Po tomto pokuse byli sice chmelenští hasiči první, ale né dlouho. Na této soutěži padaly výborné časy a v kategorii mužů nebyl vidět ani jeden neplatný pokus, co se jen tak nestává a nebývá to při takovém množství soutěžních týmů běžné.
Když skončila mužská kategorie, šli na řadu ženy, které předvedli skvělé výkony a byli také pěknou podívanou pro mužskou část soutěžících. Po nich následovaly závěrečné rozstřely, vyhlášení výsledků a odjezd domů. Když proběhlo předání cen a ostatní začínali balit, všechny překvapil zpěvák z řad hasičů Dalovy a rozloučil se krásnou písní „Co jste hasiči“. Moc děkujeme.
Na této soutěži ve Zdislavicích chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 9. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 12 bodů. Dohromady se 12 body z Křivsoudova, žádným bodem z Louňovic pod Blaníkem, s 8 body z Daměnic, 10 body z Jankova a 7 body z Načeradce má SDH Chmelná muži 49 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy stále 15. místo ze 44 družstev. Chybí hodnocení ze soutěže v Malovicích, které se chmelenští hasiči nezúčastnili.