2016 07 16 Soutěž -Nalžovice (BNL)

Název

Popis

– V sobotu 16. července 2016 pořádala Česká hasičská jednota Nalžovice soutěž v požárním útoku zařazenou do 5. kola Benešovské hasičské ligy. Jednalo se o první část unikátního víkendového dvojkola, kdy se v jeden víkend spojili dvě velmi kvalitní ligy – Benešovská hasičská liga s Brdskou ligou, která byla v neděli 17. července 2016. Obě soutěže hostila hasičská aréna v příjemném prostředí nalžovického zámeckého parku nedaleko Sedlčan. Zúčastnilo se 40 družstev mužů a 19 družstev žen, pravidelných i náhodných účastníků BNL a BL.
Jelikož se dva závodníci ze základní sestavy nemohli soutěže zúčastnit, muselo být družstvo chmelenských hasičů doplněno a pozměněny pozice v týmu. Na savici šel Vojta Kot ze Zdislavic na mašinu se ze savice přesunul Tomáš Kučera, rozdělovač zaběhl Dan Hromas z Chlumu a na levý proud se z rozdělovače přesunul Tomáš Martínek ml. Na tuto soutěž se v předchozích dnech vůbec netrénovalo a do poslední chvíle byla i z důvodu nejistého složení družstva účast v Nalžovicích v ohrožení. Nakonec se ale povedlo sehnat lidi a v improvizované sestavě vyrazit.
Pořádající sbor, přesněji Hasičská jednota Nalžovice měli vše perfektně připraveno, zázemí dokonalé, v občerstvovacích stáncích velký výběr a dráha požárních útoků bezchybná, ostatně jak je na lize zvykem. Nástup družstev byl v 11:00 hodin a po doladění drobných detailů na trati soutěž začala. Chmelná měla startovní číslo 10 a na dráhu tedy nastupovala v první čtvrtině startovní listiny. Příprava hadic na základně proběhla rychle, takže byl klid na soustředění. Při řazení na startovní čáře strojník napoprvé netrefil svou startovní pozici, ale pak se zorientoval a mohlo se startovat. Požární útok byl rozeběhnut výborně, na základně šlo vše hladce, voda z mašiny šla za 9:25 vteřiny, béčkové hadice roztaženy dobře, voda z rozdělovače šla ve 14:07 vteřině, proudaři doběhli k terčům na dostatečnou vzdálenost a výstřik byl 17:81 vteřiny. Časomíra se zastavila na čase 18:51 vteřiny, a průběžně páté místo. Postupně ale ještě sedm družstev mělo lepší časy a pro chmelenské hasiče to znamenalo 12. místo a 9 bodů do hodnocení BNL pro které se jistě do 60 kilometrů vzdálených Nalžovic vyplatilo dojet.
Večer bylo několik členů sboru ve Vlašimi v tamní hasičské zbrojnici SDH Vlašim na oslavě třicátých narozenin bývalého člena chmelenských hasičů Marka Švejdy čp. 28.
Na této soutěži v Nalžovicích chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 12. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 9 bodů. Dohromady tedy se 12 body z Křivsoudova, žádným bodem z Daměnic, 17 body z Louňovic pod Blaníkem a žádným bodem z Chářovic má SDH Chmelná muži 38 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 13. místo ze 48-mi družstev.