2016 07 03 Soutěž - Louňovice (BNL)

Název

Popis

– V neděli 3. července 2016 se konala druhá část víkendového dvojkola Benešovské hasičské ligy v Louňovicích a jednalo se o 3. kolo seriálu BNL. Ligové dvojkolo bylo spojeno s předchozí sobotní soutěží v Daměnicích, kde chmelenští muži měli za dvakrát ulitý start neplatný pokus a chmelenské ženy obsadili 9. místo.
Protože byla neděle, zahajovací nástup byl v 11:00 hodin. Soutěže se zúčastnilo 26 družstev mužů a 15 družstev žen. Chmelenští muži šli ve stejné sestavě jako v sobotu. Požární útok byl rozeběhnut výborně, na základně šlo vše hladce, voda byla v mašině brzy, béčkové hadice roztaženy, rozdělovač byl v pohodě, proudaři doběhli k terčům na dostatečnou vzdálenost, výstřik byl 16:93 s., o něco pomalejší než na té samé dráze loni - 16:88 s., ale časomíra se tentokrát zastavila na čase 17:96 vteřiny. Byl to nový osobní rekord družstva mužů ze Chmelné, kdy tímto pokořili ani ne rok starý dosud nejrychlejší čas na úzké hadice a 3B z Načeradce, který byl 18:85 vteřiny (výstřik 16:77 s) a dosáhli v celkovém pořadí na 5. místo. Toto bylo i v historii účastí chmelenských mužů na BNL nejlepší umístění.
Také chmelenská děvčata závodila ve stejné sestavě jako v sobotu v Daměnicích. I tentokrát předvedla pěkný požární útok, teď už ale bez velkých chyb a s dosaženým časem 20.24 s. obsadila v Louňovicích pod Blaníkem 8. místo.
Na této soutěži v Louňovicích pod Blaníkem chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 5. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 17 bodů. Dohromady tedy se 12 body z Křivsoudova a žádným bodem z Daměnic má SDH Chmelná muži 29 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 10. místo z 34-ti družstev.
Chmelenské ženy obsadili v celkovém pořadí 8. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získaly 5 bodů. Dohromady tedy s 11 body z Křivsoudova a 4 body z Daměnic má SDH Chmelná ženy 20 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 4. místo ze 17-ti družstev.