2003 08. 16 Záhoří u Miličína - Pohár obce Záhoří

Název

Popis

16.srpna 2003 se konal šestý ročník soutěže o Pohár obce Záhoří v požárním útoku, na kterou jsme se dlouho těšili. My se letos zúčastnily po třetí a víme tedy že soutěž v Záhoří u Miličína patří již tradičně mezi ty nejlepší soutěže na našem okrese. Sjela se sem opravdová elita, a to nejen z okresu Benešov, ale i Tábora a Pelhřimova, takže myslet na příčky nejvyšší nebylo zcela reálné, ale v žádném případě jsme nic nevzdávali.
Nástup družstev a zahájení bylo přesně ve 12.00 hodin, kde pořadatelé seznámili všechny s programem dne a pravidly soutěže. Vzhledem k tomu že přijelo přes 30 družstev a časově by se vše nestihlo, měly družstva mužů na požární útok jen jeden pokus.
Startovalo se ze dvou základen z nichž jedna byla se zkrácenou dráhou pro ženy a šli tedy střídavě na start muži a ženy. Většina družstev předváděla opravdu skvělé výkony a bylo se tedy na co dívat. Přibližně ve druhé třetině soutěže jsme nastoupili k našemu pokusu my. Dosáhli jsme času 21,68 sekund, což nebyl zase tak špatný výkon, ale mohlo to dopadnout možná i lépe. Na konci soutěže se totiž zjistilo, že trať zcela neodpovídá pravidlům požárního sportu, na češ jsme se ozvaly a byl nám tedy umožněn opravný pokus. Už jsme mněly vše připraveno, když v tom nám bylo sděleno, že tento pokus bude jen mimo soutěž, protože kdyby nám byl počítán do celkového hodnocení, chtěly by opravné pokusy i ostatní družstva, protože i ty neměly regulérní trať a to by soutěž dosti časově protáhlo. K útoku jsme nastoupily a vše tedy záleželo jen na nás jaký výkon předvedeme. Byly dvě možnosti: útok se nám buď povede a budeme spokojeni, nebo ho nezvládneme a budeme tu za „blbce“. I když už většina členů našeho družstva nebyla zcela ve formě, dokázali jsme splnit požární útok za 20,26 vteřin. Jenže pokus se nepočítal, a museli jsme se tedy spokojit se sedmým místem. Krátce po našem útoku proběhlo velké finále, ve kterém jsme viděli téměř „let“ hasičů z Nové Včelnice, kteří dosáhli času 18,54 sekund. Po skončení útoků následovaly nedobrovolné, ale i chtěné koupele v hasičské kádi, které patří skoro ke každé takovéto soutěži
Dalším bodem dne byla disciplína v „pití piva na čas“. Tohoto klání se zúčastnil vždy jeden závodník z každého družstva. V této soutěži jsme nikterak nezabodovali, ale drželi jsme se na předních pozicích.
Vrcholem dne byla soutěž „Miss hasička mokré tričko“, která už neodmyslitelně patří k soutěži v Záhoří. Ta se těší dosti velké divácké oblibě a není divu, protože takováto tečka za programem dne se hned tak nevidí. Ke spravedlivému hodnocení této soutěže byla porota pečlivě vybrána a to převážně z řad hasičů.
Soutěž byla zakončena nástupem, kde došlo k vyhodnocení jednotlivých soutěžních disciplín a vyhlášením výsledků. Hasiči ze záhoří měli až na nedostatek na závodní trati vše pečlivě a dobře připraveno. Přesnost a regulérnost výsledků požárního útoku zajišťovala elektronická časomíra, která je vzhledem k vyrovnanosti výkonů v tomto sportu dobrým pomocníkem. Celým dnem provázela všechny účastníky naše oblíbená kapela Silueta z Vlašimi, která v závěru odjela na další produkci do Louňonic pod Blaníkem.
Po skončení soutěže jsme ze Záhoří nechvátali a ještě chvíli se zdrželi s místními hasiči, ale po dvacáté hodině jsme se přesunuli do Louňovic, kde jsme se spolu s našimi Louňovickými bratry hasiči bavili na taneční zábavě až do ranních hodin.